Przyjazny pokój przesłuchań to miejsce, w którym dziecko występujące w roli świadka będzie czuło się komfortowo. Jest to miejsce przyjazne, nastawione na potrzeby dziecka, takie które zminimalizuje stres związany z rolą świadka bądź uczestnika rozprawy sądowej i ułatwi uzyskanie od dziecka wiarygodnego materiału dowodowego podczas przesłuchania.

Pomieszczenie  znajduje się w pokojach  nr 308 oraz 309 (III piętro) w budynku Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim w siedzibie Wydziałów Zamiejscowych w Hajnówce ul. Warszawska 87, 17-200 Hajnówka.

Przyjazny pokój składa się z dwóch pomieszczeń:

  • pokoju przesłuchań przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującej oraz w razie potrzeby psychologa,
  • pokoju technicznego przeznaczonego dla stron, pełnomocników oraz innych uprawnionych osób.

Pokój przesłuchań wyposażony jest w kamery, mikrofony oraz zestawy nauszne pozwalające na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym a osobą przesłuchującą. Pokój umeblowany został w sposób zapewniający komfortowe przebywanie w nim młodszym i starszym dzieciom, utrzymany jest w stonowanej kolorystyce. Wyposażony jest w materiały i sprzęt pomocny w uzyskiwaniu informacji od dziecka (kredki, papier) oraz zabawki dostępne dziecku.

Pokój techniczny wyposażony jest w sprzęt audio-wideo pozwalający rejestrować przesłuchanie oraz sporządzić zapis na płycie DVD.

 Zdjęcie przedstawia przyjazny pokój przesłuchań. Po lewej stronie biały stolik z 2 białymi krzesłami stojącymi naprzeciwko siebie, po dwóch stronach stolika. Stolik i krzesła są w rozmiarze umożliwiającym siedzenie osobom dorosłym. Po prawej stronie czerwony stolik dla małych dzieci i 2 niebieskie krzesełka dostosowane rozmiarem do stolika. Przed stolikiem stoi zielony fotel w rozmiarze umożliwiającym siedzenie osobom dorosłym. Między stolikami znajduje się przestrzeń umożliwiająca przejście. Z tyłu przy ścianie znajduje się regał z 4 półkami na których ustawione są różne zabawki.Zdjęcie przedstawia przyjazny pokój przesłuchań. Po prawej stronie przy ścianie widoczna jest pomarańczowa kanapa w rozmiarze umożliwiającym siedzenie osobom dorosłym. Przed kanapą znajduje się biały stolik o obłym kształcie. Na stoliku leży książka. Za stolikiem na podłodze znajduje się nieduży dywan. Wzór znajdujący się na dywanie to rysunkowy fragment miasta z ulicami i domami. Z tyłu za dywanem znajduje się zielony fotel rozmiarem dostosowany do osób dorosłych. Po lewej stronie od fotela widoczny jest czerwony stolik dla małych dzieci.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. 09 czerwiec 2023 Łukasz Zabrocki